Warning: strstr() [function.strstr]: Empty delimiter in /application/classes/controller/public.php on line 48

Warning: strstr() [function.strstr]: Empty delimiter in /application/classes/controller/public.php on line 48
Menu

Skontaktuj się z nami
+48 (34) 357 43 03
+48 (34) 357 43 04

FILIGRAN S.A.
ul. Lubliniecka 15
PL-42-284 Herby
O firmie

„Gorzki smak słabej jakości pozostaje długo po tym, jak słodycz niskiej ceny ulegnie zapomnieniu” Benjamin Franklin

 

Profil

FILIGRAN S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne od trzech pokoleń. Aktualnie nasze DNA kształtuje historyczny rozwój oraz wprowadzenie na rynek we współpracy z klientami metody budowlanej FILIGRAN®. Postrzegamy siebie, jako stabilnego partnera dla naszych klientów, działającego zgodnie z nadrzędnymi interesami sektora.

Nasze fundamentalne nastawienie do współpracy partnerskiej, którą się na rynku charakteryzujemy, obejmuje także naszych dostawców, instytucje finansowe oraz pracowników, ponieważ jesteśmy przekonani o długoterminowej wyższości wzajemnie zawieranych uczciwych transakcji. Na szczęście udana gra „fair play” to także przyjemność.

Z Herbów obsługujemy głównie rynek w Polsce, ale coraz częściej jesteśmy obecni także w innych krajach regionu.

 

Historia

1949

Stefan Keller tworzy spółkę FILIGRAN BAU Stefan Keller GmbH w Niemczech, która aktualnie działa pod nazwą FILIGRAN Trägersysteme GmbH & Co. KG i kierują nią wnuki założyciela. W tym samym roku Keller opatentowuje pierwsze dźwigary kratowe oraz urządzenia do ich produkcji.

1951

Opatentowanie i wprowadzenie na rynek prefabrykatów betonowych i stropów belkowo-blokowych.

1969-65

Stworzenie i wprowadzenie na rynek płyt podłogowych FILIGRAN®.

1970-75

Stworzenie i wprowadzenie na rynek w latach 1970-75 ścian FILIGRAN®.

1990-93

Wprowadzenie systemu FILIGRAN® w NRD, Polsce i Czechosłowacji.

1995

Poprzednika FILIGRAN Sp. z o.o. w Polsce tworzy wnuk Stefana Kellera. Jest to pierwszy nowoczesny zakład zajmujący się produkcją wysokiej jakości dźwigarów kratowych w Polsce.

2001-2005

Wprowadzenie systemu FILIGRAN®-w Rosji i na Ukrainie.

2006

FILIGRAN Sp. z o.o. przenosi się do nowo zakupionego zakładu w Herbach obok Częstochowy i uzupełnia swój program produkcji o walcowaną na zimno stal zbrojeniową w prętach i kręgach.

2007

Zakład zaczyna produkcję dźwigaru kratowego EQ, dzięki czemu FILIGRAN Sp. z o.o. staje się jedynym producentem w Polsce oferującym ten produkt do obciążeń dynamicznych i dużych sił poprzecznych.

2008

Zaledwie po roku w Warszawie ze względu na ogromny wpływ kryzysu finansowego na polski sektor budowlany zamknięto drugi zakład produkcyjny. Całą działalność produkcyjną skupiono w Herbach, koncentrując się na stałej poprawie wydajności i jakości.

2013

Spółka zakupiła dwie specjalne maszyny do produkcji dźwigarów kratowych z podwójnym dolnym pasem. Produkt ten ułatwia obsługę zbrojenia w procesie produkcyjnym naszych klientów i w ten sposób pomaga oszczędzić stal.

2014

We współpracy z naszymi klientami na rynek wprowadzono nowe, konkurencyjne, szybkie i proste w obsłudze nadproże okienne wzmocnione dźwigarem kratowym.

2015

By przygotować się na przyszłość, FILIGRAN SP. z o.o. zostaje przekształcona w FILIGRAN S.A. Wraz z instalacją dwuetapowej maszyny EVG FILIGRAN® jest obecnie najnowocześniejszym i najszybszym urządzeniem do produkcji dźwigarów kratowych w Polsce. Zakład w Herbach jest stale i znacząco poszerzany i usprawniany, by zmaksymalizować wydajność oraz poprawić prędkość dostaw.

 

Kontakt:

+48 (34) 357 43 03

+48 (34) 357 43 04

FILIGRAN S.A.

ul. Lubliniecka 15

PL-42-284 Herby

Więcej informacji uzyskać można w zakładce Kontakt