• FILIGRAN S.A.
    ul. Lubliniecka 15 42-284 Herby PL
  • office@filigran.pl

HISTORIA

1949

Stefan Keller tworzy spółkę FILIGRAN BAU Stefan Keller GmbH w Niemczech, która aktualnie działa pod nazwą FILIGRAN Trägersysteme GmbH & Co. KG i kierują nią wnuki założyciela. W tym samym roku Keller opatentowuje pierwsze dźwigary kratowe oraz urządzenia do ich produkcji.
1951

Opatentowanie i wprowadzenie na rynek prefabrykatów betonowych i stropów belkowo-blokowych.

1969-65

Stworzenie i wprowadzenie na rynek płyt podłogowych FILIGRAN®.
1970-75

Stworzenie i wprowadzenie na rynek w latach 1970-75 ścian FILIGRAN®.
1990-93

Wprowadzenie systemu FILIGRAN® w NRD, Polsce i Czechosłowacji.
1995

Poprzednika FILIGRAN Sp. z o.o. w Polsce tworzy wnuk Stefana Kellera. Jest to pierwszy nowoczesny zakład zajmujący się produkcją wysokiej jakości dźwigarów kratowych w Polsce.
2001-2005

Wprowadzenie systemu FILIGRAN®-w Rosji i na Ukrainie.
2006

FILIGRAN Sp. z o.o. przenosi się do nowo zakupionego zakładu w Herbach obok Częstochowy i uzupełnia swój program produkcji o walcowaną na zimno stal zbrojeniową w prętach i kręgach.

2007

Zakład zaczyna produkcję dźwigaru kratowego EQ, dzięki czemu FILIGRAN Sp. z o.o. staje się jedynym producentem w Polsce oferującym ten produkt do obciążeń dynamicznych i dużych sił poprzecznych.
2008

Zaledwie po roku w Warszawie ze względu na ogromny wpływ kryzysu finansowego na polski sektor budowlany zamknięto drugi zakład produkcyjny. Całą działalność produkcyjną skupiono w Herbach, koncentrując się na stałej poprawie wydajności i jakości.
2013

Spółka zakupiła dwie specjalne maszyny do produkcji dźwigarów kratowych z podwójnym dolnym pasem. Produkt ten ułatwia obsługę zbrojenia w procesie produkcyjnym naszych klientów i w ten sposób pomaga oszczędzić stal.

2014

We współpracy z naszymi klientami na rynek wprowadzono nowe, konkurencyjne, szybkie i proste w obsłudze nadproże okienne wzmocnione dźwigarem kratowym.
2015

By przygotować się na przyszłość, FILIGRAN SP. z o.o. zostaje przekształcona w FILIGRAN S.A. Wraz z instalacją dwuetapowej maszyny EVG FILIGRAN® jest obecnie najnowocześniejszym i najszybszym urządzeniem do produkcji dźwigarów kratowych w Polsce. Zakład w Herbach jest stale i znacząco poszerzany i usprawniany, by zmaksymalizować wydajność oraz poprawić prędkość dostaw.